KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12983094
nr 1298 3094
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Etsning, "Skagen", 1903, Signerad. Motivet: 16x23,5
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 december 2019
kl 19:02:45
12/12 10:27:08
100 kr
16/12 18:36:48
Carl Locher
Läs mer om Carl Locher